Obavijest i upute za roditelje budućih prvašića

Autor: JELENA Bošnjak, 15. 6. 2020.

Poštovani roditelji budućih prvašića!

Ovim putem Vas obavještavamo o rasporedu i uputama vezanim za pregled djece prije upisa u 1. razred osnovne škole za školsku godinu 2020./2021.

Prema članku 7. Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava, povjerenstvo škole donosi mišljenje, između ostalog, na temelju razgovora s djetetom i roditeljem.

Pregledi radi utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta odvijat će se u prostorijama škole u dva termina:

·         Stručne suradnice će obaviti testiranje djece radi utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta 29. i 30.6.2020., prema rasporedu. Molimo roditelje da na dan testiranja koje provode stručne suradnice za sobom ponesu OIB djeteta.

·         Dana 9.7., 10.7., 13.7. i 14.7.2020. će preglede obavljati školska liječnica nakon čega će roditelji u školi odmah moći obaviti i upis djeteta.

Sukladno preporukama HZZJZ, u provedbi postupka utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta radi upisa u osnovnu školu neophodno se pridržavati sljedećeg:

• održavanje fizičke udaljenosti između osoba (1,5m) (roditelj/staratelj i njegovo dijete ne trebaju održavati razmak),

• pojačane higijene ruku (dezinfekcija ruku kod ulaska i izlaska u ustanovu), korištenje vlastite olovke i gumice kod pisanja koju roditelj odnosno dijete donosi i odnosi sa sobom,

• odgoditi dolazak osoba (djece i roditelja) s povišenom tjelesnom temperaturom i/ili respiratornim smetanjem te osoba sa sumnjom na zarazu s COVID-19,

•    samo jedan roditelj smije biti u pratnji, a dijete i roditelj moraju doći točno u termin i ne smiju se zadržavati dulje nego što je potrebno

Sukladno epidemiološkim mjerama i preporukama, prije ulaska u ustanovu, djeci i pratnji će se mjeriti tjelesna temperatura. Djeca i odrasli u pratnji s febrilitetom i respiratornim simptomima neće biti primljeni. Preporuka je da dijete i roditelj imaju maske.

Pri ulasku u školu roditelj će dobiti Izjavu o mogućem riziku zaraze SARS-CoV-2 virusom za sebe i dijete jer jedino zdravi mogu pristupiti pregledu.

Za sve upite možete se obratiti stručnim suradnicama socijalnoj pedagoginji Jeleni Bošnjak te pedagoginji Mariji Jelinić na broj telefona 049/550-332.

Popis dokumentacije koju je potrebno donijeti na dan pregleda kod školske liječnice (9.7., 10.7., 13.7. i 24.7.2020.):

•    upitnik s anamnestičkim podacima koji ispunjava roditelj

·    zdravstvenu iskaznicu djeteta

•    preslike cjepne iskaznice ili ispis cijepljenja iz pedijatrijskog kartona

•    kopiju povijesti bolesti u slučaju kroničnog oboljenja, kopiju nalaza logopeda i/ili psihologa, kopiju Rješenja o tjelesnom oštećenju

•    zubnu putovnicu (nije obavezna, donijeti ukoliko je roditelj uspio realizirati pregled, a ako nije, dostavit će početkom nove nastavne godine)

•    laboratorijske nalaze krvi i urina test trakom (nisu obavezni, donijeti samo ako su uspjeli obaviti ili ako imaju nalaz)

Za sve upite možete se obratiti školskoj liječnici:

GREDIČAK MARICA, dr.med.spec.školske med.

PETRA GROZAJ, bacc.med.techn.

Br. telefona: 049/264-047, mob. 091/738 8863

Veselimo se Vašem dolasku!

Stručna služba škole