Upute za rad u Yammeru Vijest ima dokument u privitku

Autor: Marijo Balašković, 14. 3. 2020. 09:58

U privitku se nalaze upute za rad u Yammeru. Kliknite na Više i možete pogledati dokument.

Preporuka je da se prvo prijavite na stranici office365.skole.hr, ne direktno na yammer.com. Ako se netko prijavljuje na yammer.com bez da je prije se prijavio putem office365.skole.hr, mora odabrati da je stariji od 13 godina kako bi mogao ući u sustav.

Trenutno Carnet ima problema kod prihvaćanja pravila korištenja kod prijave na office365.skole.hr. Javlja se greška "Dogodila se greška". Carnet radi na otklanjanju. Ako imate navedeni problem, imajte malo strpljenja. Ako saznam da je problem otklonjen, obavijestit ću Vas na ovoj web stranici.

Upute za pridruživanje u grupe za učenike Vijest ima dokument u privitku

Autor: Marijo Balašković, 13. 3. 2020. 17:05

1. Otiđite na google, upišite office za učenike u pretragu i otvorite prvu poveznicu na popisu.

2. U gornjem desnom uglu kliknite na Prijava.

3. U lijevom dijelu ekrana kliknite na gumb AAI@EDU.HR prijava

4. Unesite podatke s kojima ulazite u e-dnevnik.

5. Ako vam se otvori stranica s tekstom, otiđite do dna stranice i prihvatite uvjete korištenja. (Tekst se pojavljuje samo ako se nikada niste prijavili na tu stranicu)

6. Kliknite na gumb odvedi me na Office 365 u lijevom dijelu ekrana.

7. Na upit Želite li ostati prijavljeni odgovorite po želji. Ako vas traži ponovnu prijavu, opet unesite podatke od e-dnevnika.

8. Ako ne nalazite Yammer na otvorenoj stranici, kliknite na Sve aplikacije. Inače kliknite na Yammer.

9. Kliknite na Discover more groups u lijevom dijelu ekrana.

10 Kliknite na znak povećala i upišite Klanjec. Područna škola Lučelnica upisuje Lučelnica. Pritisnite enter na tipkovnici.

11. Kliknite na gumb  join kraj grupe za vaš razred. Klanjec-r-2020 ili Lučelnica-r-2020.

12. Kad razrednik prihvati vašu prijavu, u lijevom dijelu ekrana ćete moći pristupiti u vaš razred i vidjeti poruke i domaće zadaće.

U privitku vam se nalazi pdf dokument s slikovnim prikazom kako ući u office 365 za učenike i nastavnike. Možete ga otvoriti klikom na Više i klikom na priloženi dokument.