Drugi razredi u Zagrebu

Autor: Melita Ulama, 24. 11. 2017.

Učenici drugih razreda Osnovne škole Antuna Mihanovića Klanjec i Područne škole Lučelnica bili su 14.11.2017. u pratnji svojih učiteljica Barbare Bogović i Mire Petek na terenskoj nastavi u Zagrebu.
Posjetili su Gradsko kazalište Žar ptica i Etnografski muzej.

Kako je to izgledalo pogledajte ovdje.

Učenici su najprije u Gradskom kazalištu Žar ptica odgledali predstavu Pinokio koja im se jako svidjela. Svi su shvatili pouku koju im je prenio Pinokio, a usporedili su i kazališnu predstavu s djelom te uočili sličnosti i razlike. Naime kada lutak Pinokio spozna svijet u koji su ga dovele vješte ruke majstora Geppetta i prestane raditi nepodopštine, u snu mu se ukaže lijepa i nasmijana Vila. Vila mu savjetuje da bude dobar i ako se, kao i svi drugi dječaci s ljubavlju bude brinuo o svom ocu uvijek će biti sretan. Tada se iz drvenog lutka pretvoti u pravog dječaka.
Drugi dio terenske nastave održao se u Etnografskom muzeju. Na početku učenici su uz stručno vodstvo odgledali postav muzeja te upoznali zanimljive predmete s raznih kontinenata koje su prikupili naši istraživači. Najzanimljiviji dio uslijedio je na kraju. Učenici su prisustvovali radionici u kojoj su naučili svirati najstariji afrički instrument - bubanj (đembe). Učitelj je bio iz Afrike pa je doživljaj bio potpun. Oduševila ih je priča o nastanku tog bubnja, a nakon toga su svi vrlo brzo naučili svirati . Sviranje se nije čulo do Klanjca, ali učitelj se obradovao učenicima, pohvalio ih i rekao kako je  već bio u Klanjcu, a sada će sigurno doći opet.
Ova terenska nastava obogatila je učenike, a netko će sigurno svirati bubnjeve.

« Prosinac 2018 »