Posjet Hrvatskom saboru, ZOO vrtu i Tehničkom muzeju

Autor: Melita Ulama, 20. 10. 2017.

Dana 17. listopada 2017. godine učenici sedmih razreda OŠ Antuna Mihanovića Klanjec i Područne škole Lučelnica u pratnji učiteljice Anite Pripeljaš Belačić i učitelja Igora Papića posjetili su Hrvatski sabor, Zoološki vrt grada Zagreba i Tehnički muzej „Nikola Tesla“.

Učenici su na početku razgledali Hrvatski sabor, učili o povijesnim vrijednostima i demokratskom ustroju Republike Hrvatske, o važnosti  Hrvatskog sabora kao predstavničkog tijela građana i nositelja zakonodavne vlasti u Republici Hrvatskoj. Zatim su posjetili  Zoološki vrt grada Zagreba gdje su uz razgledavanje vrta  te upoznavanja s novim životinjama, imali predavanje u Edukativnom centru  na temu Put svile. Učili su o građi člankonožaca, prilagodbi kukaca na životne uvjete te o preobrazbi kukaca. Upoznali su se s cijelim postupkom nastanka svile i izgleda kukuljice Dudova svilca.

U Tehničkom muzeju „Nikola Tesla“ upoznali su najpoznatije izume i njihove izumitelje, učili su o novim pogonskim silama električnoj energiji i nafti i novim tehničkim i znanstvenim dostignućima te uočili povezanost razvoja znanosti, tehnike, industrije i gospodarskih prilika.

Na  odjelu rudarstva  prošetali su rudnikom, razgledali odjel  prometa ,  a na kraju su imali priliku razgledati  nekoliko izuma Nikole Tesle u demonstracijskom kabinetu Nikole Tesle te učili o elektromagnetizmu.

Pripremila: Anita Pripeljaš Belačić

Fotografije pogledajte ovdje.