Škola u prirodi – otok Murter (30.5.2017. – 2.6.2017.)

Autor: Marijo Balašković, 16. 6. 2017.

Učenici četvrtog razreda Osnovne škole Antuna Mihanovića Klanjec, u pratnji učiteljice Aleksandre Koleš i knjižničarke Marice Lojen, proveli su četiri dana u Školi u prirodi na otoku Murteru. Krenuli su 30. svibnja u ranim jutarnjim satima. Škola u prirodi organizirana je s ciljem upoznavanja primorskog kraja. Tijekom putovanja, pratiteljica putovanja, gospođa Olivera Petrović, ispričala je mnoge priče vezane uz kraj ili grad kojim su prolazili. Prvo zaustavljanje bilo je u Sokolarskom centru Dubrava gdje su učenici imali prilike vidjeti ptice grabljivice i čuti zanimljivosti o njihovom životu. Istog dana razgledali su grad Šibenik i njegove kulturne znamenitosti. Nakon razgleda grada krenuli su u Hotel Colentum na Murter gdje su bili smješteni. Poslije kratkog odmora išli su na prvo kupanje na obližnju plažu Slanicu. Tijekom boravka na Murteru odlazili su na organizirane izlete te upoznali Nacionalni park Krku, otok Zlarin, grad Zadar i Nin. U Ninu im je posebno zanimljiva bila „Solana Nin“ gdje su mnogo toga saznali o povijesti te solane i ekološkoj proizvodnji soli.

2. lipnja u kasnim večernjim satima, učenici su se umorni, ali puni dojmova vratili kući. Školu u prirodi pamtit će najviše po zajedničkom druženju, kupanju i večernjim aktivnostima. To će im putovanje zasigurno dugo ostati u sjećanju i postati jedna draga uspomena.

Slike možete vidjeti u fotogaleriji.