Uspjeh naših učenika na 2. međunarodnom haiku natječaju za učenike osnovnih škola

Autor: Marijo Balašković, 9. 5. 2017.

OŠ Vežica iz Rijeke raspisala je međunarodni  haiku natječaj za učenike osnovnih škola u Republici Hrvatskoj i izvan RH, a naši si učenici sudjelovali u natječaju u dvije kategorije: haiku za učenike od 5. do 8. razreda, uključujući  i učenike s posebnim obrazovnim potrebama te u kategoriji hajge (ilustriranog haikua) također za učenike od 5. do 8. razreda i za učenike s posebnim obrazovnim potrebama. Učenici su mogli pisati i slikati na dvije teme. Jedna je bila perunika (hrvatski nacionalni cvijet od 2000. na prijedlog HAZU-a), a druga je tema bila slobodna.

Na natječaj je pristiglo preko 800 radova, a stručni je žiri među njima odabrao čak osam naših učenika koji su sa svojom mentoricom Dragicom Gajšak bili na dodjeli diploma i priznanja u OŠ Vežica  5. svibnja 2017.

U kategoriji  hajge 3. nagradu osvojila je Tamara Harcet iz 7. r. iz Lučelnice kao autorica haikua te Antonija Gašpar kao ilustratorica.

Organizatorica Natječaja prof. Mihovila Ćeperić Biljan istaknula je kako su i pohvaljeni učenici također u visokoj kategoriji, a od naših su učenika to: Lorena Filko iz 7. r. u Lučelnici kao autorica haikua te ponovo Antonija Gašpar kao ilustratorica. Isto su tako pohvaljeni i učenici: Luka Brglez iz 7. r. u Lučelnici (autor haikua i crteža) te Nikola Horvatin iz 8. a r. u Lučelnici kao autor haikua te Dario Mulavdić kao autor crteža.

U kategoriji haikua 2. nagradu osvojio je Ivan Smodila iz 7. razreda u Klanjcu, a pohvalu je osvojila Ines Knezić iz 8. r.  u Klanjcu.

Čestitamo nagrađenim i pohvaljenim učenicima i nadamo se da će im ta priznanja poslužiti kao poticaj za daljnje stvaranje kao i njihovim kolegama.