Klanječka škola opet ima sjajnu ekipu podmlatka Hrvatskog Crvenog križa!

Autor: Melita Ulama, 11. 3. 2017.

Na međuopćinskom  natjecanju mladih Hrvatskog Crvenog križa 2017., koje je održano u petak, 11. ožujka 2017. godine  u OŠ Josipa Broza Kumrovec , ekipa naše škole u sastavu: Lea Čižmek, Bruno Fink, Tara Kramar,  Klara Seleš, Hana Slovenec i Petra Slovenec, osvojila je odlično drugo mjesto! Mentorica ekipe je naša učiteljica Prirode i Biologije, Marlena Filipas.

Nakon dvogodišnje stanke ekipa klanječke osnovne škole ponovno se natjecala na natjecanju mladih Hrvatskog Crvenog križa. Čestitamo natjecateljima i mentorici! Posebna zahvala našoj dragoj učiteljici u mirovini i dugogodišnjoj mentorici na natjecanjima HCK Mirjani Štih na pomoći u pripremi natjecatelja i nesebičnom dijeljenju  svog znanja i iskustva!

Nesreće se, nažalost, događaju svakodnevno, u kući, na poslu, u školi, na cesti, tijekom zabave, odmora ili bavljenja sportom. U porastu je broj oboljelih od naglo nastupajućih kardiovaskularnih bolesti, kao i broj ekoloških, prirodnih i ljudskim faktorom izazvanih katastrofa.  Prvu pomoć pruža osoba koja se zatekne na mjestu nesreće. Ona započinje spašavanje života i zbrinjavanje ozlijeđenog ili naglo oboljelog. Budući da o pravilnosti postupaka prve pomoći ovisi daljnji tijek i uspješnost zbrinjavanja, znanje pružanja prve pomoći postaje sve značajnije u očuvanju života i zdravlja pojedinca i cijele zajednice. Stoga je osposobljavanje naših mladih u pružanju prve pomoći iznimno važno te smo iznimno ponosni na naše natjecatelje i nadamo se uključivanju još većeg broja učenika sljedeće godine.

P3081475.JPG (81.81 KB)
P3081476.JPG (83.66 KB)