Školski izlet učenika 3. razreda Krapina – Hušnjakovo – Meteorološka stanica Popovci - Trakošćan

Autor: Marijo Balašković, 20. 10. 2016.

Učenici trećeg razreda Osnovne škole Antuna Mihanovića i područne škole Lučelnica, u pratnji razredne učiteljice Dubravke Jelušić 19.10.2016. bili su na terenskoj nastavi u Krapini i Trakošćanu.Posjetili su županijsko središte, grad Krapinu, gdje su razgovarali sa županom, gospodinom Željkom Kolarom te Jasnom Petek, zamjenicom župana. Gospođa Jasna Petek ukratko je objasnila učenicima koja je uloga župana te djelatnika u županiji, a potom je i sam župan, gospodin Željko Kolar razgovarao s djecom. Učenici su županu postavljali vrlo interesantna pitanja tako da je i sam župan bio iznenađen istim.Nakon razgovora i fotografiranja sa županom, uputili smo se prema Meteorološkoj postaji u Popovcima, gdje su učenici mogli upoznati instrumente kojima se vrše mjerenja te njihovu namjenu i primjenu.Autobusom smo dalje nastavili put prema Muzeju krapinskih neandertalaca na Hušnjakovom brdu u Krapini. Razgledavši Muzej uz stručno vodstvo bili smo oduševljeni i prepuni dojmova. Nakon upoznavanja grada Krapine, krenuli smo put dvorca Trakošćan, u susjednoj nam županiji. Uz izlaganje vodiča o načinu života grofova Drašković, razgledali smo dvorac i aktivno sudjelovali u razgovoru, postavljajući zanimljiva pitanja o životu i radu grofova.Učenici su uživali u terenskoj nastavi te se  zadovoljni i puni dojmova, sretno vratili svojim kućama.

Ftogaleriju s izleta možete pogldati ovdje.