Sadnja šafrana

Autor: Marijo Balašković, 10. 11. 2015.

U četvrtak 5. studenog, uoči Međunarodnog dana snošljivosti (tolerancije), u područnoj školi Lučelnica učenica petog razreda Lana Kajba, učenice šestog razreda Lorena Filko, Tamara Harcet, Antonija Gašpar te učenik sedmog razreda Luka Lovrek, posadili su lukovice šafrana kojima nas opskrbljuje Irska zaklada za obrazovanje o Holokaustu (Holocaust Education Trust Ireland), a sade se u znak sjećanja na milijun i pol židovske djece i tisuće druge djece koja su stradala u Holokaustu.

Projekt Šafran ( The Crocus Project) zamišljen je u našoj školi kao cjelogodišnja aktivnost  kroz koju, osim poučavanja o Holokaustu, ukazujemo na predrasude koje utječu na međusobne odnose učenika u školi. Kod učenika razvijamo ponašanje da  poštuju i uvažavaju tuđe stavove i ideje pa ako se i ne slažu s njima, dopuštaju da ih se izrazi.

Nastojimo razvijati toleranciju kao bazičnu podlogu za svaku komunikaciju.