Sportaši nastavljaju s uspjesima, nogometaši srebrni!!!

Autor: Matija Makek, 11. 3. 2015.

Sportaši naše škole nastavljaju s uspjesima. Nakon tri medalje sa natjecanja iz odbojke (učenici zlato na županijskom natjecanju i bronca na poluzavršnici DP te učenice bronca na županijskom natjecanju), ovaj put oduševili su nogometaši. U iznimno jakoj konkurenciji gotovo svih osnovnih škola u županiji (26 ekipa) osvojili su odlično 2. mjesto iza ekipe iz OŠ Ksavera Šandora Gjalskog iz Zaboka!

Čestitke dečkima, a više o natjecanju možete pročitati u prilogu!

U utorak, 10. ožujka održana je završnica županijskog natjecanja u nogometu. Najmasovnije i najdugotrajnije natjecanje (26 prijavljenih ekipa) počelo je 22. listopada 2104. godine odigravanjem utakmica 1. kola. Ekipe su bile podijeljene u 8 skupina. Plasman u sljedeće kolo izborile su 2 prvoplasirane ekipe i tako se kroz tri odigrana kola došlo do finalne skupine u kojoj su se sastale četiri najbolje ekipe (Klanjec, Mihovljan, Đurmanec i Zabok). Nakon razigravanja naslov prvaka zasluženo je osvojila ekipa OŠ iz Zaboka sa tri uvjerljive pobjede. Naši nogometaši osvojili su 2. mjesto (poraz od Zaboka, neriješeno sa Mihovljanom i pobjeda nad Đurmancem) dok je treće mjesto osvojila ekipa iz Đurmanca.

Ovaj fantastičan, i pomalo neočekivan rezultat postigli su sljedeći učenici: Ivan Brlek, Mihael Poslek, Luka Lovrek, Josip Sušec, Nikola Kroflin, Kristijan Hercigonja, Mako Vuk, Marko Maček, Marcel Broz i Sandro Petrović.

Rezultati finalne skupine:

ZABOK- OŠ "KSAVERA Š. G". - KLANJEC.-OŠ A. MIHANOVIĆA 5:1

ĐURMANEC- OŠ ĐURMANEC - MIHOVLJAN- OŠ "LJ. GAJA" 1:0

ZABOK- OŠ "KSAVERA Š. G". - ĐURMANEC- OŠ ĐURMANEC 4:0

ZABOK- OŠ "KSAVERA Š. G". - MIHOVLJAN- OŠ "LJ. GAJA" 3:1

MIHOVLJAN- OŠ "LJ. GAJA" - KLANJEC.-OŠ A. MIHANOVIĆA0:0

KLANJEC.-OŠ A. MIHANOVIĆA  - ĐURMANEC- OŠ ĐURMANEC 2:1

Konačan poredak:

1. ZABOK- OŠ "KSAVERA Š. G".

2. KLANJEC.-OŠ A. MIHANOVIĆA

3. ĐURMANEC- OŠ ĐURMANEC

4. MIHOVLJAN- OŠ "LJ. GAJA"

Fotografiju i rezultate cjelokupnog natjecanja možete pronaći i prilogu.

Picture_004.jpg (560.99 KB)
rezultati_konacni.doc (222.00 KB)