Čestitke na njemačkom jeziku

Autor: Sanja Kolman Čukac, 11. 12. 2023.

„Weihnachten ist, wenn wir zusammen sind.“

„Božić je kad smo zajedno.“

Učenice dodatne nastave Njemačkog jezika pisale su i izrađivale čestitke kako bi čestitale nadolazeće blagdane svojim vršnjacima iz drugih škola. Čestitke na njemačkom jeziku pisale su u sklopu eTwinning projekta „Deutsch macht Freunde“.

Projekt „Deutsch macht Freunde“ provodi se od ove školske godine, a njegov cilj je popularizacija njemačkog jezika i povezivanje učenika okolnih škola iz Hrvatske i Slovenije. U projektu sudjeluje sedam škola iz Hrvatske i Slovenije: OŠ Antuna Mihanovića iz Klanjca,  OŠ Pavla Štoosa  iz Kraljevca na Sutli, OŠ Josipa Broza iz Kumrovca, OŠ Lijepe naše iz Tuhlja, Osnovna šola Bistrica ob Sotli, Osnovna šola Gradec te Podružnična šola Vače.

Osnivač projekta je Osnovna škola Antuna Mihanovića (učiteljica Njemačkog jezika Sanja Kolman Čukac), a škola partner je Podružnična šola Vače (učiteljica Njemačkog jezika Mateja Troha).

U čestitkama su se, osim lijepih želja, našli i savjeti za ugodne i bezbrižne praznike, recepti za božićne kolače i čokoladne napitke te pjesma.

Čestitke su izradile učenice Lada Skrbinac, Lucija Zlački Tea Fištrić i Sara Kroflin, a tekstove su pisale Klara Kralj, Tea Fištrić, Zora Habajec, Sara Kroflin, Marta Plečko Harapin, Mihaela Trajbar, Tiana Vlaisavljević i Vida Magdalena Iveković.

Svima vama želimo:"Frohe Weihnachten und ein glückliches neues Jahr!"