OBAVIJEST ZA RODITELJE PRVAŠIĆA U ŠKOLSKOJ GODINI 2021./2022.

Autor: Marija Jelinić, 14. 5. 2021.

Poštovani roditelji budućih prvašića!

S obzirom na aktualnu epidemiološku situaciju, ovim putem Vas obavještavamo o uputama vezanim uz preglede djece pred upis u 1. razred osnovne škole, za školsku godinu 2021./2022.

Pregled utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta odvijat će se u jednom terminu. Termini pregleda djece održat će se od 17. do 19. svibnja 2021. godine. Odmah nakon termina održat će se upis u prvi razred.

Potrebno je da dođete u točno zakazano vrijeme i nepotrebno se ne zadržavate. U pratnji djeteta može biti samo jedan roditelj. Molimo vas da ponesete vlastitu kemijsku olovku.

Pregled i upis vršit će se u prostorima OŠ Antuna Mihanovića u Klanjcu prema navedenom terminu. Obavezna je dezinfekcija ruku pri ulasku u prostore škole. Također, preporuka je da djeca i roditelji imaju maske.

Sukladno epidemiološkim mjerama i preporukama, pri ulasku u školu, djeci i pratnji mjerit će se tjelesna temperatura. Djeca i odrasli u pratnji s febrilitetom i respiratornim simptomima neće biti primljeni.

Na pregled za utvrđivanje psihofizičkog stanja potrebno je donijeti:

• popunjeni upitni listić za školsku liječnicu
  • zdravstvenu iskaznicu djeteta
  • OIB i JMBG djeteta
  • kopiju cjepne knjižice ili ispis- podatke o cijepljenju od nadležnog liječnika
  • potvrdu djetetovog zubnog liječnika o pregledu zubi – nalaz stomatologa, ako je obavljen pregled
  • laboratorijski nalaz krvi i urina test trakom (ako dijete posjeduje laboratorijski nalaz ne stariji od šest mjeseci ne treba vaditi novi), laboratorijske pretrage provodi medicinsko-biokemijski laboratorij prema sjedištu ordinacije izabranog liječnika djeteta (u tom slučaju potrebna je samo zdravstvena iskaznica djeteta, molimo roditelje da u apoteci uzmu bočicu za urin i ako je moguće uzorak djetotovog urina donesu sa sobom).
  • dosadašnju medicinsku dokumentaciju o bolesti djeteta: kopiju medicinske dokumentacije, ako je dijete bolovalo (povijest bolesti u slučaju kroničnog oboljenja, nalazi logopeda i/ili psihologa)

Upisno Povjerenstvo škole obavit će potrebne razgovore s djetetom i roditeljem za upis u 1. razred.

Veselimo se vašem dolasku!

Stručna služba škole

Obavijest_roditeljima.doc (38.50 KB)