Obilježavanje Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

Autor: Melita Ulama, 17. 11. 2020.

U skladu s epidemiološkim mjerama u našoj školi  u utorak 17. 11. 2020. obilježili  smo Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje  online. Susret učenika sedmih i osmih razreda s braniteljima organiziran je putem Teams aplikacije u sustavu Office 365.

U svojim razredima u matičnoj, u područnoj školi  i  kod kuće učenici su imali prilike slušati naše goste predavače predsjednika UDVDR Krapinsko – zagorske županije mr. crim. Josipa Horvatina  i člana udruge gospodina Željka Posavca.

Učenici su unaprijed predavačima poslali pitanja o tome što bi voljeli znati o Vukovaru. Predavanje je bilo vrlo zanimljivo pa su  učenici  doznali kako i zašto je napadnut Vukovar, o  vukovarskoj bolnici i njezinoj ulozi u ratu te o žrtvama Vukovara. Doznali su zašto je Vukovar postao simbol hrvatskog otpora nadmoćnijem neprijatelju.

Na taj način u našoj školi odali smo počast braniteljima Vukovara kao i svim ostalim hrvatskim braniteljima koji su dali nemjerljiv doprinos obrani Hrvatske. (Jadranka Husnjak)

Zahvaljujemo našim gostima i predavačima što su odvojili vrijeme za nas, a posebno hvala na doprinosu što danas živimo u slobodnoj i samostalnoj domovini.

Fotogafije pogledajte klikom na više.

predavanje_Vukovar_i_Skabrnja.rar (10.32 MB)
Teams.png (1.06 MB)