"Doma za Božić" - Lucija Jelušić

Autor: Melita Ulama, 29. 12. 2019.

Pitanje poput Alise u zemlji čuda: „Možete li mi reći, molim vas, kojim putem trebam ići?“, koju smo imali prilike upoznati prije nekoliko dana, Lucija Jelušić nikad nije postavila!

Još kao vrlo mala djevojčica u našoj školi, usprkos brojnim talentima i postignućima, znala je kojim putem želi ići. Od tad do danas nije tražila isprike ni prečice, samo prilike na svom putu. Marljivo je radila, razvijala svoje talente ne gubeći ni trena svog dragocjenog vremena. Briljirala je u gimnaziji, u glazbenoj školi i na fakultetu. Dobitnica je dekanove i rektorove nagrade, diplomirala je glazbenu pedagogiju, a studira i solo pjevanje.

U veljači 2018. debitirala je u Kazalištu „Komedija“ kao Marija u mjuziklu „Byron“. Na pozornici HNK utjelovila je Despinu u Mozartovoj operi „Cosi fan tutte“, a sad igra Lizu u opereti „Grofica Marica“ u „Komediji“. Njezin je put težak, zgusnut i naporan, ali ona ne posustaje i ne usporava. S osmjehom na licu niže uspjehe i na fakultetu i na kazališnim daskama. Uz sve obveze pronašla je vremena i za nas te priredila nama, Klanjčanima, nezaboravnu blagdansku večer nazvanu prigodno „Doma za Božić“. Uz pratnju Darka Domitrovića i gosta Ivana Šimatovića i uz poznate ulomke iz opereta, mjuzikala, jazz skladbe i evergreene oduševila je brojnu domaću publiku te pokazale da u svom velikom, toplom srcu uvijek čuva mjesto i pronađe vrijeme za svoj dom i svoje sugrađane.

Ova svestrana mlada umjetnica, a nama naša mala Lucka, na tragu je brojnih marljivih i poznatih Klanjčana i primjer je novim generacijama naših učenika. Zahvaljujemo na prekrasnoj večeri te joj želim puno zdravlja i uspjeha na pozornicama koje ju tek čekaju.

lucija_1.jpg (381.54 KB)