Četvrtaši iz Klanjca na izletu u Zagrebu

Autor: Marijo Balašković, 5. 11. 2019.

Prekrasan jesenji dan 22. listopada učenici četvrtog razreda iz Klanjca, u pratnji učiteljice Barbare Bogović i socijalne pedagoginje Jelene Bošnjak,odabrali su za razgled grada Zagreba. Najprije su se uputili u Gradsko kazalište Trešnja u kojem su pogledali predstavu Pipi Duga Čarapa.

Nakon predstave u pratnji vodiča krenuli su u razgled grada.Uživali su u šetnji Europskim trgom i Trgom bana Josipa Jelačića te poslušali legende obanu, njegovom konju i Manduševcu. Zatim su otišli u razgled Zagrebačke katedrale. Vratili su se do Ilice kojom su se uputili do uspinjače i odvezli se na Gornji grad.U šetnji Markovim trgom vidjeli su Markovu crkvu, zgradu Hrvatskog sabora te Banske dvore. U Muzeju grada Zagreba razgledali su stalni postav, a posebno su ih oduševile priče iz prošlosti grada.Nakon razgleda sudjelovali su u radionici u kojoj su izrađivali pečat i pisali tekst Zlatne bule. Oduševljeni viđenim i doživljenim uputili su se kroz Kamenita vrata na tržnicu Dolac i do autobusa.

Prema riječima učenika ovo je svakako bio izlet za pamćenje.

Fotogaleriju pogledajte ovdje.