Gimnastičarke srebrne

Autor: Matija Makek, 21. 2. 2018.

Učenice Ella Išek, Paula Drčić, Elena Vlaisavljević, Nika Sinković i Eva Makek u svom prvom nastupu na prvenstvu županije u gimnastici osvojile su drugo mjesto iza ekipe iz Zaboka.

Po prvi puta naša škola nastupila je na natjecanju u jednom od najatraktivnijih, ali i najzahtjevnijih sportova - GIMNASTICI. Zbog velikog interesa učenica za bavljenjem tim sportom, ove školske godine počela je s radom gimnastička sekcija u sklopu školskog sportskog društva. Učenice su dobile priliku kroz rad sekcije dodatno usavršiti i oplemeniti svoj talent te su marljivo trenirale i pripremale se za županijsko natjecanje.

Natjecanje je održano u sportskoj dvorani OŠ Ksavera Šandora Gjalskog u Zaboku, 20.2.2018. godine u 18 sati. Na natjecanju su sudjelovale dvije ekipe, naša i ekipa učenica iz Zaboka. Svaka ekipa sastoji se od pet (5) natjecateljica koje izvode zadanu vježbu po spravama sljedećim redom: preskok, dvovisinske ruče, greda i parter. Kao ukupni rezultat zbrajaju se dobivene ocjene četiri (4) natjecateljice na svakoj spravi (najlošiji rezultat se briše).

Naša ekipa u sastavu: Ella Išek, Paula Drčić, Elena Vlaisavljević, Nika Sinković i Eva Makek odradila je svoje nastupe vrlo dobro te je s ukupno 287,45 bodova osvojila drugo mjesto iza ekipe Zaboka koja je osvojila 309,00 bodova.

Čestitamo svim učenicama na osvojenoj medalji te se nadamo da će ovaj povijesni nastup njima, ali i svim ostalim učenicama uključenima u rad gimnastičke sekcije biti poticaj za daljnji ustrajan rad, nove nastupe i uspjehe.

Novi zvonec.pdf

« Lipanj 2018 »