Tomislav Goluban u našoj školi

Autor: Melita Ulama, 1. 12. 2017.

U utorak 28. studenog 2017. godine našu školu posjetio je Tomislav Goluban.

Tomislav je u Klanjcu uvijek rado viđen gost, ali ovog je utorka posjetio našu školu s jednom posebnom zadaćom. On je nevjerojatan skladatelj, pjevač, svirač i dobitnik brojnih glazbenih nagrada, od kojih se posebno ističu čak četiri Porina – najuglednije glazbene nagrade u Hrvatskoj te tri Statusa Hrvatske glazbene unije, održao je glazbeno- edukativni seminar za učenike od četvrtog do osmog razreda. Ovaj cijenjeni glazbenik autor je osam studijskih albuma, jednog kompilacijskog albuma te tri maksi singla. U dvosatnom interaktivnom seminaru proputovali smo dolinom Mississipija, kroz povijest nastanka američkog jazza i bluesa, poslušali nevjerojatne priče američkih robova, razlikovali ritmove različitih glazbenih žanrova, upoznali zvuk, nastanak i upotrebu desetak različitih usnih harmonika te saznali puno o životu ovog intrigantnog glazbenika. Nastupio je u dvadesetak različitih zemalja, urednik je radio emisija i osnivač „Zagorje Blues Etno Festivala“. Ovaj svjetski glazbenik jedini je Zagorac koji je svirao uz bok američkim blues glazbenicima te spojio naizgled nespojivo – blues i zagorsku tradicijsku glazbu te ga s pravom zovu ambasadorom Zagorja.

Tomislav je detaljno, stručno  i strpljivo odgovarao na najrazličitija učenička pitanja te na kraju održao intervju s članicama naše novinarske grupe koji ćete uskoro moći pročitati ovdje.

Veselimo se sljedećem susretu u Klanjcu na Festivalu ili u školi te mu želimo puno uspjeha na putovanju koje planira.

Novi zvonec.pdf

« Rujan 2018 »