Posjet Vukovaru

Autor: Matija Makek, 3. 4. 2017.

28. veljače i 1. ožujka 2017. godine učenici osmih razreda posjetili su Grad heroj u sklopu projekta Ministarstva znanosti i obrazovanja. Prvog dana posjeta učenici su prisustvovali predavanju na kojem su doznali uzroke,tijek i posljedice rata i borbe za Vukovar.Nakon predavanja prošetali su do bijelog križa na ušću Vuke u  Dunav i posjetili su Muzej Eltz u kojem su vidjeli donirane eksponate.U Muzeju vučedolske kulture doznali su kako su živjeli ljudi na području Vukovara prije više tisuća godina.

Nakon noćenja u hostelu Dubrovnik učenici su nastavili posjet gradu obilaskom Memorijalnog groblja žrtava Domovinskog rata,posjetili su masovnu grobnicu i Spomen dom na Ovčari,Vodotoranj,groblje tenkova na Trpinjskoj cesti te Mjesto sjećanja  u Vukovarskoj bolnici.Detaljno su razgledali i vojarnu(Memorijalni centar) i poslušali predavanja o eksplozivnim sredstvima.Po završetku posjeta Vukovaru učenici četiriju škola natjecali su se u kvizu znanja,a naše predstavnice Sandra Sinković i Dora Vlašić osvojile su treće mjesto u vrlo izjednačenoj borbi.

Učenici su se zahvaljujući izvornim svjedocima,njihovim živopisnim iskustvima i predavanjima vrlo dobro upoznali s borbom herojskog grada i otišli su kućama s dojmovima i poukama za cijeli život.

Fotogaleriju možete pogledati ovdje.