Međunarodno natjecanje "KLOKAN BEZ GRANICA"

Autor: Melita Ulama, 24. 3. 2017.

Učenici  MŠ Klanjec i PŠ Lučelnica, njih ukupno 54 i ove je godine 23. ožujka 2017. godine u 12 sati i 30 minuta sudjelovalo na  Međunarodnom matematičkom natjecanju "Klokan bez granica“. Učenici su sudjelovali  u pet kategorija : Pčelica, Leptirić, Ecoliers, Benjamins i Cadets.  Natjecanje se održalo pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva.

Cilj natjecanja je popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture.  Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama. Sastoji se od 12 zadataka za skupine Pčelica i  Leptirić, odnosno 24 zadatka za sve ostale skupine. Zadaci su raznovrsni i poredani od lakših prema težima. Za svaki je zadatak ponuđeno pet odgovora od kojih je samo jedan ispravan. Službeni su jezici "Klokana" francuski i engleski, a pitanja su prevedena na jezike zemalja sudionica.

Čestitamo svim učenicima na sudjelovanju!