St. Patrick's Day

Autor: Melita Ulama, 17. 3. 2017.

13. ožujka 2017., uoči Dana sv. Patrika, našu školu je posjetio izvorni engleski govornik, Peter Garland, prof. sociologije i komparativne religije. Na ovim neobičnim satovima Engleskog jezika u školama u Klanjcu i Lučelnici učenici su provjerili svoje znanje engleskog jezika, ali i naučili puno o običajima, kulturi i povijesti Irske, o Ircima, ali i o legendama i predrasudama o sv. Patriku.

Prof. Garland izrazio je oduševljenje našom prekrasnom domovinom, a učenici su se ohrabrili i postavili brojna pitanja našem gostu. Ugodno druženje prebrzo je završilo. Učenici su gostu darovali publikacije o Klanjcu i Antunu Mihanoviću i likovni rad te se nadaju da će imati još prilike za ovakav susret.

Više o Irskoj i o našem gostu čitajte u našem školskom listu na kraju nastavne godine!

IMG_0011.JPG (203.21 KB)
IMG_0012.JPG (203.73 KB)