U Klanjcu i Lučelnici obilježen Međunarodni dan ružičastih majica

Autor: BARBARA Beronja Manojlović, 24. 2. 2017.

22. veljače u školama u Klanjcu i Lučelnici obilježen je Međunarodni dan ružičastih majica. Dan borbe protiv vršnjačkog nasilja obilježili smo u veselom raspoloženju. Osim što su učenici, učitelji i drugi djelatnici tijekom cijela dana nosili ružičaste majice, Karla Bartolović i Glorija Pogačić u Klanjcu te Lana Stanković i Sara Gajšak u Lučelnici tijekom zanimljiva i zabavna druženja ostalim su učenicima i učenicama predstavile vrlo zanimljiv projekt, nazvan "Školski bontončić".

Projekt je iznjedrio skup pravila lijepa ponašanja kojih bismo se trebali pridržavati svi mi koji svakodnevno boravimo u školi. Pravila su nastala zajednički, suradnjom naših učenika i socijalne pedagoginje Jelene Bošnjak, a njihov tekstualni zapis obogaćen je krasnim ilustracijama mnogih kreativnih učenika.

Predstavljanje Školskog bontončića uveličali su i učenici 1., 2., 3. i 4. razreda koji su za nas pjevali, plesali i recitirali.

Danom ružičastih majica promiče se borba protiv vršnjačkog nasilja, a povod mu je bio jedan događaj u Kanadi. Ondje je 2007. godine, dječak koji je u školu došao u ružičastoj majici u znak podrške svojoj oboljeloj majci, postao žrtva nasilja. "U znak podrške tom dječaku, njegovi školski kolege također su odjenuli ružičaste majice, a njihova poruka protiv nasilja uskoro je poprimila globalni karakter."

Novinarska grupa