PROJEKT „ŠKOLE ZA AFRIKU“

Autor: Marijo Balašković, 2. 6. 2016.

Projekt „Škole za Afriku“ i ove je godine, po drugi put u povijesti škole, proveden u matičnoj i područnoj školi. Projekt je ove godine poprimio šire dimenzije, pa su u njemu za razliku od prošle godine, sudjelovali svi učenici. Ove godine projekt su uz pomoć mentorice Jasne Tomašić  i koordinatora Nikole Vranića, učenicima i učiteljima prezentirale učenice Ana Vuk, Sandra Sinković, Ana Harapin i Petra Harapin, polaznice 7. razreda matične škole Klanjec te učenici Lorena Filko, Antonija Gašpar, Tamara Harcet i Nikola Zrnc, polaznici 6. razreda područne škole Lučelnica. Osim dobrovoljnih priloga, učenici, učitelji, roditelji i građani mogli su kupiti učeničke radove koje su izradili učenici uz pomoć mentorice Marjete Đurđek i tako pomoći djeci koja nemaju priliku i sredstva za školovanje u Burkini Faso. Učenici četvrtog razreda matične škole sa svojom su učiteljicom Barbarom Bogović sami posijali i posadili biljke te ih uzgajali i svakodnevno se o njima brinuli tijekom cijele školske godine. Potom su napravili ukrasne vrećice i papirnate lončiće, zapakirali cvijeće i krenuli u prodaju. Uspjeli su prodati sve biljke i prikupiti dosta novaca koji je već prije bio namijenjen za obrazovanje djece u Burkini Faso. Tijekom projekta „Škole za Afriku“ ukupno je prikupljeno više od 1300 kn.