ŠKOLSKI IZLET UČENIKA I UČENICA 3. RAZREDA IZ KLANJCA, LUČELNICE I TUHLJA U GORNJU STUBICU, MARIJU BISTRICU I BEDEKOVČANSKA JEZERA

Autor: Marijo Balašković, 30. 5. 2016.

Dana 27. 5. 2016. učenici i učenice 3. razreda iz MŠ Klanjec, PŠ Lučelnica i OŠ Lijepe naše iz Tuhlja bili su na školskom izletu u Gornjoj Stubici, Mariji Bistrici i Bedekovčanskim jezerima. Pratitelji učenika i učenica bile su učiteljica Tanja Šurina, defektologinja Jelena Bošnjak, učiteljica Petra Broz i učiteljica Sanja Kobali.

Krenuli smo autobusom iz Klanjca preko Lučelnice u Tuhelj u 8, 00 sati. Vozili smo se autobusom do Zaboka. Od Zaboka do Gornje Stubice vozili smo se vlakom. Zatim smo autobusom stigli do Gupčeve lipe. Učenici i učenice su napravili krug oko lipe, držali se za ruke i slušali o prošlosti Gupčeve lipe.

Nakon toga, došli smo u Muzej seljačkih buna u dvorac Oršić gdje smo uz stručno vodstvo razgledali muzej i vratili se u prošlost-sjećanje na Seljačku bunu koju je vodio Matija Gubec. Posjetili smo i spomenik Seljačkoj buni.

Iz Gornje Stubice došli smo u Hrvatsko nacionalno svetište Majke Božje Bistričke. Tamo smo u Medinom baru „BRLEČIĆ“ imali prezentaciju o izradi licitarskog srca, a zatim i radionicu tijekom koje su učenici i učenice ukrašavali svoja licitarska srca koja su, kada su završili, uzeli sa sobom kući.

Nakon toga smo bili u crkvi gdje nam je svećenik pričao o svetištu i prošlosti kipa Majke Božje Bistričke. Razgledali smo cijelo svetište pričajući o papi Ivanu Pavlu II. i Blaženom Alojziju Stepincu.

Vraćajući se kući posjetili smo i Bedekovčanska jezera. Divili smo se ljepoti jezera i šetali uz njih promatrajući biljke i drveće. Bacali smo kamenčiće koji su poskakivali po površini jezera.

Učenici i učenice 3. razreda iz triju škola jako su se lijepo slagali i družili. Bili su veseli i razigrani.

Umorni, ali i zadovoljni došli smo do škole oko 18,15 sati.

Fotogaleriju možete pogledati ovdje.