Posjet Gradskom kazalištu "Žar ptica" i samostanu sestara uršulinki u Zagrebu

Autor: BARBARA Beronja Manojlović, 20. 11. 2015.

Dana 13. studenoga 2015. učenici petog i šestog razreda MŠ Klanjec i PŠ Lučelnica posjetili su Gradsko kazalište Žar ptica, gdje su gledali predstavu Sasvim sam popubertetio, te jednu hrvatsku redovničku zajednicu, samostan sestara uršulinki u Zagrebu.

Dana 13. studenoga 2015. učenici petog i šestog razreda MŠ Klanjec i PŠ Lučelnica u kazalištu "Žar ptica" gledali su predstavu Sasvim sam popubertetio. Izvedba dramske adaptacije istoimenog romana Sanje Pilić učenike je oduševila tematikom, humorom, iskrenošću, odličnom režijom i odličnom glumom. Gotovo svi učenici izjavili su da istu predstavu žele pogledati još jedanput.

U samostanu sestara uršulinki učenici su imali priliku upoznati časne sestre uršulinke, a jedna od njih predstavila im je svoj red pričajući im o njegovoj povijesti, njegovim značajkama te načinu života njegovih pripadnica diljem svijeta. Nakon toga spustili su se u park samostana gdje su se uz igru okrijepili slasticama i sokovima koje su za njih uršulinke pripremile.