IZLET TREĆIH RAZREDA U KRAPINU I TRAKOŠĆAN

Autor: Marijo Balašković, 29. 10. 2015.

Učenici trećeg razreda Osnovne škole Antuna Mihanovića i Područne škole Lučelnica bili su 23.10.2015. na terenskoj nastavi u Krapini i Trakošćanu.

Detalje možete pročitati klikom na Više.

Za slike kliknite ovdje.

Posjetili su županijsko središte, grad Krapinu, gdje su razgovarali sa zamjenicom župana gospođom Jasnom Petek. Nakon posjeta Županiji, učenici su posjetili Muzej Ljudevita Gaja ( njegovu rodnu kuću ) gdje su mogli naučiti puno zanimljivosti iz njegova života.  Potom su se uputili prema Muzeju krapinskih neandertalaca na Hušnjakovom brdu u Krapini. Detaljno su razgledali Muzej i prepuni dojmova krenuli prema Meteorološkoj postaji u Popovcima, gdje su učenici mogli upoznati instrumente kojima se vrše mjerenja.

Nakon upoznavanja grada Krapine, krenuli su put dvorca Trakošćan, u susjednoj nam županiji. Detaljno su razgledali dvorac i upoznali se s načinom života grofova Drašković.

Učenici su uživali u terenskoj nastavi i zadovoljni se, puni dojmova, sretno vratili svojim kućama.