Drugi arheološki susret

Autor: Vesna Zgorelec, 12. 10. 2015.

U našoj je školi 2. listopada 2015. godine organiziran drugi arheološki susret kao dio pilot – projekta „Arheološki susreti u školama“. Cilj je  projekta suradnjom Arheološkog muzeja i učenika u osnovnim školama popularizirati arheološku znanost.

Priču o Cesargradu  pomoću plakata prezentirali su učenici šestog razreda iz Klanjca: Tara Kramar, Hana Slovenec, Petra Slovenec, Bruno Fink i Luka Firšt.  Plakat je izrađen nakon prvog susreta kada su učenici dobili zadatak da istraže sudbinu te utvrde.

Gosti iz Arheološkog muzeja održali su učenicima vrlo zanimljivo predavanje o grčkim bogovima. Na kraju vrlo dojmljivog sata, u kojem su aktivno sudjelovali gotovo svi učenici, zaključili smo da se veselimo novom susretu.