Tjedan za darovitost

Autor: Ivana Troha Pirš, 21. 3. 2024.

21.3.2024. učenici 5., 6. i 7. razreda PŠ Lučelnica održali su radionice iz Prirode i Kemije za učenike razredne nastave te tako obilježili Tjedan za darovitost. Učenici šestog razreda Lorena Harapin i Rok Petek učenicima su demonstrirali kako odrediti pH različitih sredstava koje možemo pronaći u kućanstvu te prehrambenih proizvoda, a učenice 5. razreda Marcela postružin i Lada Skrbinac demonstrirale su kako čaj od hibiskusa mijenja boju ovisno o pH otopine u kojoj se nalazi. Učenici su uz vodstvo demonstratora i sami izvodili pokuse i učili koristiti laboratorijski pribor. Učenice Petra Švigir i Petra Petek vodile su radionicu slaganja molekula pomoću modela atoma, a učenice Petra Jambrešić i Eva Makek su pokazale kako se određuje pH lužina i kiselina pomoću indikatorskog papira.

Više fotografija pogledajte u galeriji na poveznici.