Priča o Emi - Srebro i bronca na Državnom natjecanju u samostrelu

Autor: Melita Ulama, 21. 10. 2020.

Prošlog je vikenda  naša Ema Penezić sudjelovala u kategoriji kadeta na Državnom natjecanju u samostrelu koje se održalo u Donjoj Stubici. U field natjecanju, nakon ispaljenih 60 hitaca, Ema je osvojila 3. mjesto, a u match playu nakon ulaska u finale drugo mjesto.

Srebro i bronca na Državnom natjecanju u samostrelu!

Ema Penezić je učenica osmog razreda u Klanjcu. Velikodušna je,  marljiva, srdačna i svestrana. Primjerice, prošle je godine kao članica novinarske, a uz pomoć učiteljice Barbare, dogovorila gostovanje učenika i učitelja na Institutu Ruđer Bošković kod dr. Ive Tolić na kojem zbog obveza sama nije mogla prisustvovati.

Uz svoje školske obveze pronalazi vremena i za brojne izvanškolske aktivnosti. Prošlog je vikenda  sudjelovala na Državnom natjecanju u samostrelu koje se održalo u Donjoj Stubici u kategoriji kadeta. U field natjecanju, nakon ispaljenih 60 hitaca, Ema je osvojila 3. mjesto, a u match playu nakon ulaska u finale drugo mjesto.

S obzirom da znamo jako malo o natjecanju u samostrelu, Ema nam je objasnila da postoje indoor i outdoor natjecanja. Na indoor natjecanjima (u dvorani) se puca na 18 metara u dvoranama te uključuje field natjecanje i match play natjecanje. U outdoor natjecanjima (na otvorenom) u field dijelu se gađa na udaljenosti od 65,50 i 35 metara, a u match play natjecanju na 50 metara.

Čestitamo Emi na sjajnom rezultatu te se veselimo njenim budućim uspjesima!

Ema_bronca.jpg (205.95 KB)