U Lučelnici obilježen Svjetski dan razglednica

Autor: BARBARA Beronja Manojlović, 9. 10. 2020.

Prema našem zadnjem članku, Svjetski dan razglednica obilježen je 2.10 u Lučelnici u nižim razredima.

Učenici 4. razreda pisali su jedni drugima razglednice. Također su izrađivali markice uz pomoć digitalnog alata Loonapix. Za izradu su uzeli motiv češera i katedrale sv. Jakova. Učenik Luka Jambrešić pričao je prijateljima o svom djedu sakupljaču markica (filatelistu). Na kraju su pogledali film o Marku Markici te se pomoću stranica Hrvatske pošte upoznali s prošlošću markica.

Učenici 1. i 2. razreda dobili su zadatak napisati razglednicu svojim roditeljima te su izrađivali markice. S učiteljem su se dogovorili da će se sljedeće ljeto razglednicama nekom od svojih prijatelja javiti s mora.

Mislim da je jako važno da učenici nauče pisati razglednice i da steknu naviku njihova slanja jer je to fora i zanimljivo.

U nastavku pogledajte slike Vida Peteka.

Tekst napisao: Mihael Makek, Mali Zvonci.

Tekst obradio: Vid Petek, Mali Zvonci.