Naši učenici nagrađeni na Likovno-literarnom natječaju na temu Domovinskog rata

Autor: Melita Ulama, 15. 2. 2024.

Naši učenici su sudjelovali u Likovno-literarnom natječaju na temu Domovinskog rata sklopu projekta "Promicanje istine o Domovoinskom ratu 2023." UVSPDR "Barun".

Pri tom ih je čak četvero nagrađeno. Učenici 4.K. osvojili su 1. i 2. nagradu u kategoriji literarnih radova od 2. do 4. razreda. Prvu nagradu osvojili su Vanesa Gorup za rad "Vukovar" i Vedran Vragović za rad pod naslovom "Rat tuge". Drugu nagradu osvojio je Dominik Antolić za rad pod naslovom "Vukovar". Njihova mentorica je učiteljica Barbara Bogović. Treću nagradu osvojio je učenik 2.L., Josip Vurić za rad pod naslovom "Žalosni Vukovar". Njegova mentorica je učiteljica Aleksandra Koleš. Čestitamo!

Od 2014. godine, od kada Udruga veterana specijalne policije Domovinskog rata "Barun" provodi projekt, tradicionalno drugog utorka u veljači 13.2.2014. održana je svečanost dodjele nagrada sudionicima natječaja, njihovim mentorima, ravnateljima škola i profesorima povijesti te pružateljima pomoći u Galeriji Gradske knjižnice "Ksaver Šandor  Gjalski u Zaboku. Na natječaju je sudjelovalo 28 osnovnih i srednjih škola Krapinsko-zagorske županije i oko 1000 učenika.
Članice ocjenjivačkog povjerenstva za ocjenu literarnih radova bile su:
doc.dr.sc. Julija Barunčić Pletikosić, voditeljica Odjela za znanstveno istraživanje Domovinskog rata Hrvatskog memorijalno-dokumentacijskog centra Domovinskog rata i Branka Tuđa, profesorica hrvatskog jezika i književnosti, ravnateljica Gradske knjižnice "Ksaver šandor Gjalski" Zabok, članica ocjenjivačkog povjerenstva "Mala nagrada Gjalski".
Naši učenici četvrtog razreda osvojili su 1. i 2. nagradu u kategoriji literarnih radova od 2. do 4. razreda.
Drugu nagradu osvojio je Dominik Antolić za rad pod naslovom "Vukovar".
Njihova mentorica je učiteljica Barbara Bogović.
Treću nagradu osvojio je učenik drugog razreda iz Područne škole Lučelnica, Josip Vurić za rad pod naslovom "Žalosni Vukovar".
Njegova mentorica je učiteljica Aleksandra Koleš.
Među pristiglim likovnim radovima odabran je likovni rad učenika  4. razreda iz  Klanjca, Janka Broza koji je izložen u Galeriji knjižnice.
Ponosni smo na sve nagrađene učenike, čestitamo im i želimo da ovako uspješno  sudjeluju na još mnogo natječaja.

Fotografije pogledajte ovdje., a katalog s izložbe ovdje.

Pripremila učiteljica Barbara Bogović