„Dramski dan“ na nastavi Hrvatskog jezika

Autor: Dragica Gajšak, 15. 2. 2024.

Kako bismo nastavu Hrvatskog jezika u oba šesta razreda malo rasteretili i učinili zanimljivijom, umjesto klasične interpretacije dramskog teksta, učenici su sami odradili sve faze blok sata. U odabranim skupinama čitali su tekst „Karneval“ Sanje Seferović-Bosak, a zatim odredili uloge. Nakon čitaće probe, potražili su dostupe rekvizite te uvježbavali predstavu. Sljedeći sat svaka je skupina uprizorila predstavu, a zatim smo ih analizirali i proglasili pobjedničku skupinu. Postojala je i kategorija najboljeg glumca u kojoj je u Klanjcu pobijedio Matija Jakovljević  u ulozi Ljubice, a u Lučelnici su pobjedu podijelile Anja Hrestak i Lorena Kračić Harapin također u ulozi Ljubice.

Učenici su bili oduševljeni ovakvim načinom rada. Sviđalo im se što su bili sasvim samostalni – od izbora glumaca za pojedinu ulogu, načina interpretacije i režije, izbora kostima i rekvizita, a na kraju i sudjelovanja u kritici pojedinih predstava i izbora najboljeg glumca.

Fotografije možete pogledati ovdje.