Bedaki noriju svaki dan, a MI samo na FAŠNIK!

Autor: Ivica Benčić, 13. 2. 2024.

Čarolija pokladnog utorka dotaknula je i našu školu. Razbibrigu, smijeh i veselje tradicionalno su u nju unijeli najmlađi učenici. Šarenile su se princeze, plesale su različite egzotične životinje, strašile su nas vještice i čarobnjaci, štitili su nas super junaci. Zujale su zlaćane pčele, leptiri i bumbari  koji su najavili dolazak proljeća i buđenje novog života. Našla su se tu i dva antička matematičara, pokoji nogometaš,  jedna lutka, dva robota…

Zahvaljujući zajedničkim i maštovitim idejama sva su djeca zablistala u novom, fašničkom ruhu. U tome su im pomogli roditelji, bake, djedovi i njihovi učitelji. Sat razrednika iskoristili su za ples i izbor najljepše maske. Učenici su demokratskim putem, tajnim glasanjem odlučili o pobjednicima. Prvo mjesto je osvojio nogometaš  Tin Gašpar, drugo mjesto je osvojila vila Elena Somek i treće mjesto je osvojila vještica Ema Harapin.

Na kraju dana vesela povorka proširila je to radosno ozračje na cijelo mjesto. Svojom su zaigranošću, smijehom, pjesmom i veseljem unijeli radost u srca mještana koji su ih pratili i bodrili sa svojih prozora, balkona, vrtova i dvorišta. HVALA IM!

Učenici su se razišli s veseljem u srcu i uspomenama koje će čuvati cijeli život.

P.S. Maškare mole da pripremite sitne peneze i krafline!!!