Štite li dlaka i perje od hladnoće

Autor: Ivana Troha Pirš, 19. 1. 2024.

19.1.2024. učenici 6. razreda izveli su pokus koji su samostalno u timovima osmislili. Cilj pokusa je bio odgovoriti na istraživačko pitanje štite li dlaka i perje (odjeća) od hladnoće? Učenici su u zimskim uvjetima proveli svoje pokuse te iz prikupljenih rezultata mjerenja došli do odgovora na istraživačko pitanje. Učenici su mjerili temperature dlanova prije izlaganja hladnoći te temperature dlanova nakon izlaganja hladnoći tako da je jedan dlan bio zaštićen rukavicom, a drugi bez zaštite oh hladnoće. Jedan od timova je umjesto promjena temperature dlanova mjerio promjenu temperature vode u dvije bočice, jednu zaštićenu šalom, a drugu izloženu hladnoći.

Uz znanstveno istraživanje koje su uspješno proveli, učenici su iskoristili priliku da se zabave na snijegu.