Beč - Diseminacija nakon mobilnosti na Učiteljskom vijeću

Autor: Dragica Gajšak, 8. 1. 2024.

Nakon povratka s mobilnosti održane u Beču od 27. 11. do 2. 12. 2023. učiteljice Dejana Vorkapić i Dragica Gajšak su za članove Učiteljskog vijeća 5. siječnja 2024. godine održale predavanje kako bi ih upoznale sa sadržajem uspješno završenog tečaja „Drama Techniques: Developing Self-Expression, Communication and Social Skills for All Students“ (Razvijanje socijalnih vještina dramskim tehnikama).

Dramske tehnike, kao posebno sredstvo komunikacije i suradnje, razvijaju kreativnost i motiviraju učenike, uče razumjeti različite aspekte govora tijela te mogu učinkovito odgovoriti na izazovna ponašanja učenika i promicati inkluziju među članovima školske zajednice (učitelji, učenici).

Kolegicama i kolegama ukratko smo prezentirale kulturne znamenitosti i značaj Beča, upoznale ih s programom tečaja, voditeljicom Cynthijom Rodopoulos te kolegama iz  Bugarske, Španjolske, Malte i Italije.

Zatim smo održale radionice u kojima su kolege isprobale nekoliko dramskih tehnika primjerenih za izvođenje i u razrednoj i u predmetnoj nastavi – Dejana Vorkapić prezentirala je tehnike tapkanja, kako disati tijekom podučavanja te igre „Lovac“ i „Hi- ha- ho“ kojima se jača motivacija, samopouzdanje i samoizražavanje, a Dragica Gajšak tehniku koja je dio „storytellinga“ i potiče učenike na maštovitost, kreativno razmišljanje te usmeno i pismeno izražavanje.

Kolege su, radeći individualno, u paru i u skupini isprobali te metode rada kako bi ih mogli uspješno primjenjivati u radu s učenicima.

Kolegama smo proslijedile prezentaciju koju smo pripremile.

Fotografije možete pogledati ovdje.