"PODRŠKA RODITELJIMA I OSNAŽIVANJE OBITELJI" - predavanje za roditelje

Autor: Melita Ulama, 18. 12. 2023.

U četvrtak, 14. prosinca 2023. u školi u Klanjcu održano je predavanje za roditelje učenika razredne nastave po nazivom "Specifične teškoće učenja - disleksija i školovanje".

Predavanje je održala prof. dr. sc. Mirjana Lenček s Edukacijsko- rehabilitacijskog fakulteta u Zagrebu, a u sklopu projekta "Stručnjaci za roditelje - podrška roditeljima i osnaživanje obitelji" klanječke udruge "Korak po korak".

Predavanje je bilo vrlo zanimljivo i korisno za roditelje. Naučili su nove načine prilagodbe i prednosti multisenzoričkog pristupa. Zanimljiv je podsjetnik na podatke da učenik pomti 10% sadržaja što pročita, 20% onog što čuje, 30% onog što vidi, 50% onog što vide i čuju, 70% onog što kažu i 90 % onog što vide i kažu.