AKCIJA HRVATSKOG CARITASA „ZA 1000 RADOSTI“

Autor: Silvija Pišković, 22. 12. 2023.

AKCIJA HRVATSKOG CARITASA „ZA 1000 RADOSTI“

Učenici naše škole i ove su godine pokazali veliko srce zajedno sa svojim obiteljima te su za pomoć siromašnim obiteljima od srca darovali svoje priloge. Kao vidljivi znak da čine dobro dobili su narukvice koje svijetle u mraku.

Narukvice „Na strani dobra“ akumuliraju svjetlo tijekom dana, a noću svijetle u mraku. Svjetlo narukvica podsjeća kako dobro koje smo nekome učinili na njegovu životnom putu dugo ostavlja trag svjetla i – makar malo – osvjetljuje teške situacije kroz koje ljudi u nevolji prolaze. Kako ove godine Hrvatski Caritas obilježava 30. obljetnicu osnutka, na narukvicama se nalazi i broj 30 te glagoljska slova H(rvatski) i C(aritas). Osim slogana „Na strani dobra“, na narukvicama se nalazi i oznaka POWERED BY LOVE, kao podsjetnik da nas na dobre odluke i dobre životne izbore najbolje pokreće i usmjerava ljubav – a to i jest CARITAS.

na_strani_dobra23.jpg (132.70 KB)