DVADESET DANA DOBROTE UČENIKA PŠ LUČELNICA

Autor: Mira Petek, 7. 1. 2022.

U adventsko vrijeme učenici razredne nastave PŠ Lučelnicaproveli su skup aktivnosti "Brojimo dane do Božića". Aktivnosti su u obliku adventskog kalendara provodili od 1. do 25. 12. Neke od aktivnosti bile su ispisati promjene koje žele napraviti na sebi i pospremiti ih u staklenku do iduće godine, naučiti nešto o svecima koje slavimo tijekom prosinca koji su nam uzor za dobra djela: sv. Barbara, sv. Lucija, sv. Nikola te naučiti nešto o običajima vezanim za te svece kao što su sijanje pšenice i stavljanje grane voćke u vodu, promišljati o vrijednostima blagdana kroz poruke u pričama i animiranim filmovima, pomagati ukućanima u jednostavnijim poslovima, izraditi poklon za prijatelja, izraditi ukras za učionicu, napraviti čestitku i obradovati nekoga, izraditi kućicu ili hranilicu za ptice, prikupiti igračke za djecu u potrebi, nazvati baku i djeda, pomoći nekome u susjedstvu kome treba pomoć ili ga razveseliti posjetom, napraviti jednostavne slastice, čaj ili topli napitak i sl. Učenici koji su bili najmarljivi i najaktivniji te su napravili sva dobra djela iz adventskog kalendara bili su nagrađeni prigodnim poklonom. Sve aktivnosti učenika nalaze se u dokumentu ispod.

“Nijedan čin dobrote, bez obzira koliko malen, nikad nije protraćen.”