Matematika nije samo rješavanje zadataka na papiru, već je ona jezik logike, kreativnosti i ono najvažnije, timskog rada. Upravo su to pokazali naši učenici od 3. do 8. razreda koji su sudjelovali na ovogodišnjem 9. festivalu matematike Krapinsko-zagorske županije. Ekipno natjecanju učenika osnovnih škola držano je u četvrtak, 23. travnja 2026. godine, u hotelu Well u Termama Tuhelj, u organizaciji udruge MathKaj koja organizira natjecanje s ciljem popularizacije matematike i poticanja timskog rada. Ovo jedinstveno natjecanje okuplja ljubitelje brojeva i logičkih izazova, s posebnim naglaskom na suradnju unutar ekipa. Naši su se učenici natjecali u tri zahtjevne kategorije te pritom pokazali zavidnu razinu znanja, snalažljivosti i timskog duha. Našu školu su u kategoriji math 43 predstavljali učenici Ivan Skrbinac, Martin Filko, Lovro Žitnik i Dorian Turčin, pod mentorstvom učiteljice Mire Petek i učitelja Ivice Benčića.
U kategoriji math 65 natjecali su se učenici Josip Postružin, Patrik Postružin, Ivan Zlački i Leon Zebolc, uz podršku mentorice Anite Pripeljaš Belačić.
Učenici osmog i sedmog razreda Petra Petek, Klara Kralj, Matej Slovenec i Lovro Zlatolas, natjecali su se u kategoriji math 87, pod mentorstvom Jelene Debogović Gorupec.
Ponosni smo na sve sudionike koji su svojim trudom, zalaganjem i znanjem dostojno predstavili našu školu. Čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima na postignutim uspjesima! Ovo natjecanje još je jednom potvrdilo kako se uz zajednički rad, upornost i ljubav prema znanosti mogu postići izvrsni rezultati. Našim mladim matematičarima želimo puno uspjeha i motivacije u budućim izazovima.
Samo hrabro naprijed prema novim znanjima i pobjedama!
Anita Pripeljaš Belačić




