Foto-galerija

Album: Posjet prvog i drugog razreda MŠ Klanjec Starom selu Kumrovec te sudjelovanje na radionici "Od zrna do pogače"
15.10.2018.godine učenici prvog i drugog razreda Matične škole Klanjec u pratnji svojih učiteljica Dubravke Jelušić i Melite Krušelj te pedagoginje Marije Jelinić i pomoćnice u radu Anite Kantura posjetili su „Staro selo“ Kumrovec. U sklopu aktivnosti vezanih uz obilježavanje Dana kruha,učenici su prisustvovali radionici „Od zrna do pogače“ i naučili kako se u prošlosti radio kruh. Nakon nekoliko uvodnih riječi o tradicijskoj arhitekturi i upoznavanja s vrstama žitarica, učenici su runili kukuruz te sudjelovali u prezentaciji mljevenja kukuruza na ručnom mlinu, "žrvnju". Nakon prosijavanja brašna svaki učenik je oblikovao svoj kruščić ili pecivo koje se peklo u krušnoj peći.Obzirom da se radionica održava u tradicijskom ambijentu zagorske "hiže mazanke" uz toplinu vatre koja dopire iz krušne peći,učenici će zasigurno radionicu pamtiti po mnoštvu zanimljivosti i korisnih spoznaja koje će moći primijeniti u svakodnevnom životu.
[1] 2 Sljedeća Zadnja
Prezentacija