Školski izlet učenika 4. razreda – obilazak grada Zagreba i kazališna predstava u kazalištu Žar ptica

Autor: Marijo Balašković, 8. 11. 2016.

26.10.2016. učenici četvrtog razreda Osnovne škole Antuna Mihanovića i Područne škole Lučelnica, u pratnji učiteljice Aleksandre Koleš i defektologinje Jelene Bošnjak, bili su na terenskoj nastavi u Zagrebu. Uz stručno vodstvo gospođe Lidije razgledali su izgled i posebnosti glavnog grada naše domovine, Zagreba. Učenici su pobliže upoznali i puno toga naučili o prošlosti grada Zagreba, Gradecu i Kaptolu, međuljudskim odnosima u prošlosti, ali i danas. Osim toga, razgledali su i doznali više o katedrali, crkvi svetog Marka, kuli Lotrščak. Obišli smo i najpoznatiju tržnicu Dolac. Učenicima je posebno zanimljivo bilo na samom Trgu bana Josipa Jelačića, na izvoru Manduševcu. S oduševljenjem i zanimanjem slušali su zanimljive priče o gradu Zagrebu te razgledavali kulturno – povijesne znamenitosti. Nakon razgleda i obilaska svih znamenitosti, uputili smo se u kazalište Žar ptica. Tamo smo odgledali predstavu “Družba Pere Kvržice.” Učenici su bili oduševljeni predstavom, ali im je bilo žao što je u predstavi bio predstavljen samo dio romana. Prije polaska kući, išli smo u McDonald's čemu su se učenici najviše veselili. Nakon što smo se najeli i porazgovarali te odmorili noge od duge šetnje gradom, puni dojmova krenuli smo kući.

Foto-galeriju možete pogledati ovdje.