E-Twinning projekt „Čitam na svoj način”

Autor: Sanja Kolman Čukac, 1. 12. 2020.

Ove školske godine učenici naše škole pod vodstvom učiteljice Njemačkog jezika, Sanje Kolman Čukac, uključili su se u E-Twinning  projekt „Čitam na svoj način“.

Projekt se provodi  kroz cijelu školsku godinu, a u njemu sudjeluju učitelji i učenici nekoliko škola diljem Hrvatske. Iz naše škole sudjeluju zainteresirani učenici 7. i 8. razreda koji će čitati knjige na njemačkom jeziku će ih nakon čitanja prezentirati prema svojoj mašti i kreativnosti „na svoj način“.

E- Twinning projekt „Čitam na svoj način” ima za primarni cilj potaknuti djecu na intenzivnije čitanje i omogućiti im da pročitana djela prezentiranju sukladno svojim talentima i interesima. Učenici će nakon svog pročitanog djela na njemačkom jeziku razvijati svoje čitateljske sposobnosti, proširiti vokabular, upoznati se s različitim žarnovima te imati različite mogućnosti prezentacije; bilo da žele crtati, pisati pjesme ili svoju kreativnost pokazati kroz različite programe (npr. Canva, Padlet, Piktochart, Mentimeter, MyStoryBook, Book Creator, PPT, Powtoon, Filmora itd). Učenici će uz beletristiku koristiti i stručnu literaturu te naučiti navoditi i pravilno citirati korištene izvore. Konačni cilj je napraviti digitalnu zbirku radova pročitanih djela.