Večer matematike 2019.

Autor: Anita Pripeljaš Belačić, 13. 12. 2019.

U organizaciji Hrvatskog matematičkog društva, u srijedu 11. prosinca 2019. godine s početkom u 17 sati u matičnoj školi je po šesti put održana Večer matematike. Sudjelovali su učenici od prvog do osmog razreda naše matične i područne škole. Matematičke igre je u veselom i razigranom raspoloženju zaigralo 90 učenika, njihovih roditelja, djedova, baka i učitelja.

Zahvaljujemo, dragi roditelji, djedovi i bake, na odazivu i zakazujemo sljedeći susret za godinu dana.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Fotografije možete vidjeti ovdje.