POZDRAV IZ VUKOVARA!

Autor: Melita Ulama, 25. 10. 2018.

Srdačan pozdrav iz Vukovara šalju vam naši osmaši i učitelji Kristina i Matija!

A mi im želimo sretan i siguran povratak kući.

Nakon povratka iz Vukovara Natalija Glas napisala je:

Mrak je, hladno je ovo jutro. Okupljamo se pred školom poput ptica na telefonskoj žici. Ne vidi se šarenilo jesenskih boja, tama ih je progutala. Prolazimo našim voljenim gradićem Vidimo samo svjetla koja ostavljamo za sobom (...)

Ravnice su nas velikodušno obgrlile. Vukovar nas dočekuje mnoštvom izrešetanih zgrada u zagrljaju beskrajne nizine. U nju se urezao Dunav kao što se Domovinski rat urezao svima nama u srca. (...) Posjet bolnici i prostorijama kroz koje su prošle tisuće ranjenika bio je nekima najbolniji. Priče vojnika bile su nam noževi u srca...

Karla Novak prisjeća se:

Prolazeći ulicama grada, primijetila sam da je dosta građevina obnovljeno, ali na nekima još postoje tragovi rata i stradanja. Naša prva postaja bio je Spomendom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti gdje smo gledali tenkove i slušali o o povijesti grada Vukovara. Zatim smo se uputili na Ovčaru, na Memorijalno groblje na kojem su se u beskraj protezali bijeli križevi i podsjećali nas na žrtvu prinesenu našj domovini (...) Vukovar nam je ostavio gorak okus u ustima.