Sunčani petak na Cesarskoj gori

Autor: Dragica Gajšak, 3. 5. 2018.

Dan planeta Zemlje ove smo godine odlučili obilježiti 20. travnja šetnjom do Cesargrada te nastavnim sadržajima vezanima uz prirodne ljepote. Sudjelovali su učenici 1. –  8. razreda područne škole i učenici 3. –  8. razreda matične škole.

Sedmi i osmi razredi sudjelovali su u ekipnom orijentacijskom trčanju, a svi ostali zaputili su se laganom šetnjom do Cesargrada.

Počeli smo s realizacijom nastavnih sadržaja, a slijedilo je poučno predavanje predstavnika Hrvatske gorske službe spašavanja koji su nas i pratili cijelo vrijeme našeg boravka na Cesarskoj gori.

Održan je i već tradicionalni eko-kviz, a pobjedničku ekipu iz Lučelnice Eko udruga Japica nagrađuje jednodnevnim izletom.

Slijedilo je zajedničko druženje i igra, a dio učenika sudjelovao je u branju maslačaka za med te ostalih ljekovitih biljaka – kopriva, zimzelena, plućnjaka i rosopasa.

Do sljedeće godine na Cesargradu!