Noć knjige obilježena u našoj školi

Autor: BARBARA Beronja Manojlović, 28. 4. 2018.

Noć knjige obilježili smo 23. travnja 2018. nizom zanimljivih aktivnosti koje smo u školi održali tijekom kasnih poslijepodnevnih sati.

Program koji smo ponudlili učenicima sastojao se od pub kviza o lektirnim djelima (voditeljica učiteljica Dragica Gajšak), natjecanja u lijepom pisanju (voditeljice učiteljice Mira Petek i Melita Filko), "susreta s knjigom naslijepo" (voditeljica knjižničarka Marica Lojen), igre balonima na temu knjiga (voditeljica učiteljica Dubravka Jelušić), igre "kušanja knjiga" (voditeljica učiteljica Barbara Beronja Manojlović), igre "Dixit" (voditeljica Iva Povijač Cerovec) te izvedbi igrokaza "Poštarska bajka" (Dramska grupa, voditeljica Mira Petek), pjesme "Kad se male ruke slože" (Mali zbor, voditeljica Iva Povijač Cerovec) te čitanja na engleskom (Dodatna iz Engleskog, voditeljica Petra Makek). Večer smo zaključili čašćenjem i objavom pobjednika u natjecanju u lijepom pisanju, literarnom natječaju Bajka o zvoncu i likovnom natječaju na temu "Bajka".

Noć knjige u našoj školi bila je izuzetno dobro posjećena. Nadamo se da će i sljedeće godine odaziv biti ovako velik te da će dotada naši učenici pročitati mnogo dobrih knjiga.