Veliki skup pamtitelja riječi

Autor: MARICA LOJEN, 16. 4. 2018.

Školske Pamtiteljice riječi Petra Lepej, učenica 7. r. u Klanjcu i Lana Kajba, učenica 7. r. u PŠ Lučelnica, bile su u Zagrebu 11. travnja 2018. na Velikom skupu pamtitelja riječi, završnom dijelu projekta Riječ dana koji provodimo u školskoj knjižnici.

Petra Lepej osvojila je 3. mjesto u kategoriji 7. i 8. razreda. Točno je odgovorila na svih 15 upitanih riječi što nije nimalo lako jer u rječniku ima podosta objašnjenja za svaku riječ.

Školske Pamtiteljice riječi Petra Lepej, učenica 7. r. u Klanjcu i Lana Kajba, učenica 7. r. u PŠ Lučelnica , bile su u Zagrebu 11. travnja 2018. na Velikom skupu pamtitelja riječi, završnom dijelu projekta Riječ dana koji provodimo u školskoj knjižnici.

Učenice su za ovaj skup „natjecanje“ trebale upamtiti 44 riječi. Liste riječi za ovaj skup napravljene su na prijedlog  škola koje su odlučile doći sa svojim pamtiteljem na ovaj skup. Pred komisijom je bio težak zadatak jer su svi temeljito, sigurno i točno znali značenje zadane riječi. Komisija je bila oduševljena usmenim odgovorima svih učenika jer su male finese u izražavanju odlučile o pobjedniku, zaključili su da su svi koji su pristupili skupu bili „najbolji“.

Pravi cilj projekta „Riječ dana „  je zapravo poticanje svih da budu isti – najbolji! Čestitamo Petri i Lani.

Članak o 2. Velikom skupu pamtitelja objavljen je na Školskom portalu.

Poveznica za članak:

IMG_4333.jpg (228.53 KB)