Posjet učenika 3. razreda kulturno-povijesnim znamenitostima grada Klanjca

Autor: Melita Ulama, 19. 3. 2018.

Učenici trećeg razreda iz Klanjca bili su srijedu, 14. ožujka 2018. na izvanučioničkoj nastavi po staroj jezgri Grada te upoznali naše najvrjednije kulturno-povijesne znamenitosti.

Na početku su posjetili Gradsku knjižnicu „Antun Mihanović“. Upoznali su se s knjižnim odjelima, vrstama knjiga te ostalim sadržajima koje knjižnica nudi. U pratnji ravnateljice klanječkog Kulturnog centra, Snježane Horvatin razgledali su župnu crkvu Navještenja Blažene Djevice Marije i franjevački samostan. Saznali su mnoge zanimljivosti o gradnji crkve i životu franjevaca. Doznali su da je crkva bila u vlasništvu plemenitaške obitelji Erdody, koja je u to vrijeme vladala. Razgledali su i vrijedne, restaurirane sarkofage u kojima su pokopani članovi te obitelji te doznali mnoge zanimljivosti iz njihovih života. Nakon toga su učenici posjetili novi Studio Galerije Antuna Augustinčića. Nakon razgledavanja studija, učenici su aktivno sudjelovali u likovnoj radionici. Po uzoru na našeg slavnog učenika  škole i svjetski poznatog  kipara okušali su se u kiparstvu i stvorili zanimljive radove od gline. Umorni i puni dojmova učenici su se u pratnji učiteljice Snježane Galović uputili kućama.