ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ POVIJESTI 2018.

Autor: Melita Ulama, 8. 3. 2018.

U srijedu, 7.ožujka 2018. u našoj je školi održano Županijsko natjecanje  iz Povijesti. Sudjelovalo je 13 učenika sedmih i osmih razreda iz 11 osnovnih škola.

Natjecatelji su pokazali iznimnu disciplinu i koncentraciju, a rezultati su sljedeći:

7. RAZRED

1. Luka Poslon, OŠ Antuna Mihanovića Petrovsko

2. Leonardo Podhraški, OŠ Viktora Kovačića Hum na Sutli

3. Lea Beber, OŠ Đure Prejca Desinić

8. RAZRED

1. Karlo Lukšić, OŠ Augusta Cesarca Krapina

2. Lucija Šalković, OŠ Augusta Cesarca Krapina

3. Nika Matković, OŠ Ante Kovačića Zlatar

Bio je to ujedno i dan za druženje, razmjenu iskustava kolega povjesničara, analizu zadataka, ali i razgled kulturno – povijesnih znamenitosti Klanjca. Natjecatelji i njihovi mentori su tijekom rada povjerenstva razgledali staru gradsku jezgru, Franjevački samostan, vrijednu samostansku knjižnicu, sarkofage obitelji Erdody te Galeriju Antuna Augustinčića.

Nadamo se da će ovaj sunčan, uzbudljiv, uspješan i poučan dan ostati u lijepom sjećanju svim sudionicima natjecanja, a do nekog sljedećeg susreta zahvaljujemo učiteljima – mentorima i članovima povjerenstva, čestitamo svim sudionicima natjecanja, a Luki i Karlu želimo puno uspjeha u daljnjem natjecanju.