U KRAPINI ODRŽANA ŽUPANIJSKA SMOTRA LIDRANO 2018.

Autor: Dragica Gajšak, 28. 2. 2018.

U krapinskoj Festivalskoj dvorani 16. veljače 2018.otvorena je županijska smotra Lidrano 2018. za osnovne i srednje škole Krapinsko - zagorske županije. Više od 200 učenika predstavilo se literarnim, novinarskim, radijskim i dramsko - scenskim izrazom, a najbolji će otputovati na državnu smotru.

Domaćin susreta  za  osnovne  škole bila je OŠ  “Ljudevit  Gaj”  Krapina.

Prosudbu  nastupa  učenika u pojedinačnom i grupnom scenskom stvaralaštvu vršili su članovi stručnog povjerenstva, sve  dramski  umjetnici,  Stephany Jamnicky (državna selektorica) te Marija Borić i Mirela Videk Hranjec (članice županijskog povjerenstva).

S  njima  su  bili  i  predsjednik županijskog povjerenstva Hrvoje  Kovačević,  književnik koji  uz  Vlastu  Horvatić  Gmaz procjenjuje literarno stvaralaštvo učenika.  Novinarsko  stvaralaštvo procjenjuju  novinarke  Biserka Jakšić i Jelena Jazbec.

Prema prijedlozima članova  povjerenstva,  određeni će  učenici  sa  svojim  radovima sudjelovati  na  državnom  susretu Lidrano 2018. krajem ožujka.

Naša škola predstavila se grupnim scenskim nastupom u kojem su sudjelovale učenice od 6. do 8. razreda: Franka Poslek, Matea Toth, Ines Negovec, Patricia Štih, Petra Lepej, Patricija Brlek i Petra Slovenec. Izvele su korski recital „Iz Hvalospjeva ljubavi“ pod mentorstvom Barbare Beronje Manojlović, a pojedinačni nastup pod mentorstvom Dragice Gajšak ostvarila je Petra Slovenec s recitacijom „Lucke“. Učenice su se sa županijske smotre vratile pune pozitivnih dojmova, a i pozitivnih kritika za svoje nastupe.

Predstavnici na državnoj smotri znat će se za nekoliko dana, a naši učenici konkuriraju sljedećim radovima: u literarnom izrazu rad učenice Elle Išek „Slatka svemirska avantura“  , u novinarskom izrazu školski list „Novi zvonec“  te radioigra „Tko je Vitku sašio košuljicu“.

Okupljene  je  na  otvorenju pozdravila  Dragica  Belošević, ravnateljica  OŠ  “Ljudevit  Gaj”,a  prisustvovali  su  i  krapinsko  - zagorski  župan  Željko  Kolar  te gradonačelnik  Krapine  Zoran Gregurović.

Župan Kolar istaknuo je kako se radi  o  najvećoj  manifestaciji  na području  Krapinsko  -  zagorske županije,  što  se  tiče  učeničkog literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva.

Fotografije iz Krapine možete pogledati ovdje.

Novi zvonec.pdf

« Rujan 2018 »