Fašnička čarolija u Klanjcu

Autor: Melita Ulama, 13. 2. 2018.

Klanječki školarci pripremili su za svoje  sugrađane neobičnu fašničku priredbu u Gradskoj dvorani u Klanjcu. Predstavljanje je bilo maštovito, edukativno, kreativno i poučno osmišljeno. Učenici su sa svojim učiteljima pripremili najpoznatija lektirna djela koja obrađuju, a zahvaljujući vrijednim rukama roditelja, djedova i baka  poznata su književna djela vizualno umjetnički osmišljena te se naš Fašnik pretvorio u prave kazališne uratke.

Prvašići su pripremili Snjeguljicu i sedam patuljaka i Carevo novo ruho, drugi razredi Ružno pače i Poštarsku bajku, treći Postolara i patuljke i Čudnovate zgode šegrta Hlapića, četvrti Pipi Dugu Čarapu i Šumu Striborovu, a šestaši Waitapu i Priče uz davnine.

Ovaj ćemo Fašnik svi još dugo pamtiti, a zahvaljujući nagradi grada Klanjca i ovjekovječiti u novom broju školskog lista „Zvonec“ na kraju školske godine.